Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Już w najbliższą sobotę 16 czerwca zapraszamy serdecznie wszystkich na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze o puchar Wójta Gminy Popielów, które w tym roku odbędą się w Karłowicach na boisku LZS Polonii Karłowice. Zaczynamy o godzinie 12.30.
 
OSP Karłowice w tym roku będzie reprezentować aż 5 drużyn:
  1. Drużyna Pożarnicza Seniorów,
  2. Drużyna Pożarnicza Kobiet,
  3. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Dziewcząt (szkoła podstawowa),
  4. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców (szkoła podstawowa),
  5. Przedszkolna Drużyna Pożarnicza.

Znakomity sezon zawodników taekwondo z Karłowic

Jednym słowem Sukces, bo tak w zasadzie można określić wyczyny dzieciaków z karłowickiej sekcji taekwondo w mijającym półroczu.

Zwycięstwa, medale, wyróżnienia to wynik systematyczności, ciężkiej pracy i uporu w dążeniu do określonego celu. To wszystko zagwarantowało nam osiągnięcie tego co założyliśmy sobie na początku sezonu.

W marcu wręczone zostały stypendia dla najlepszych sportowców Miasta Opola. Uczniowie:

Kacper Bernacki, Jakub Piasecki i Wiktor Seńkowski (sekcja Karłowice) z Opolskiego Klubu Taekwondo otrzymało z rąk prezydentów Arkadiusza Wiśniewskiego oraz Marcina Rola stypendia sportowe za osiągnięcia z 2016 roku. Duży zaszczyt, miła atmosfera i doborowe towarzystwo cechowało tą prestiżową imprezę w Urzędzie Miasta Opole.

Europejskie Dni Dziedzictwa w Karłowicach zapraszają!

Już po raz piąty Karłowice zapraszają wszystkich miłośników historii i aktywnego wypoczynku do odwiedzenia wyjątkowych zabytków naszej miejscowości. W tym roku zapraszamy na spacery historyczne i wystawy, których motywem przewodnim jest krajobraz.

Karłowicki krajobraz ukształtowany przez wielkie wydarzenia historyczne (jak reformacja i kontrreformacja, wojny) oraz wybitne osobowości - m.in. ks. dr. Jana Dzierżona - to cichy bohater towarzyszący naszej codzienności. Chcemy Państwu przybliżyć wydarzenia, które spowodowały, że nasza miejscowość stała się taka a nie inna. Chcemy pokazać historię miejsc, które się zmieniały w ciągu wieków i takich, w których zatrzymał się czas.

Zapraszamy w magiczną podróż po krajobrazach historii w Karłowicach!

Jubileuszowe spotkanie w Karłowicach

W dniach 10 i 11 czerwca 2017 r. świętowaliśmy w Karłowicach dwa wspaniałe jubileusze: 70-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Karłowicach oraz 20-lecie Programu Odnowy Wsi.

Pierwszy dzień koncentrował naszą uwagę na karłowickich strażakach, których obecność od 1947 roku wpisuje się w życie wsi zawsze gdy potrzebna jest pomoc, zarówno w ratowaniu życia i mienia mieszkańców Karłowic i okolicznych sołectw, jak i wówczas, gdy wszyscy wspólnie się bawimy. Minione 70 lat stało się okazją do licznych wspomnień, przywołania czasu początków, trudów służby czy budowy nowej remizy. Po uroczystej Mszy świętej oficjalną uroczystość wypełniły podziękowania i wręczenie odznaczeń dla druhów, którzy od lat ofiarnie służą w naszej społeczności. Wśród nich znaleźli się szczególnie zasłużeni dla naszej społeczności pan Adam Gniot – odznaczony medalem za 70 lat służby w OSP, oraz pan Jan Tokarczyk – wieloletni sołtys i przewodniczący komitetu budowy strażnicy OSP – odznaczony złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa.

Jubileuszowe spotkanie w Karłowicach - zaproszenie

Zapraszamy serdecznie na Festyn Rodzinny zorganizowany z okazji 70-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej Karłowice, który odbędzie się w dniu 10 czerwca 2017 r. przy boisku LZS w Karłowicach.

W programie liczne atrakcje, m. in. pokazy strażackie, pokaz militariów przygotowany przez Stowarzyszenie "10 Sudecka" oraz mnóstwo niespodzianek dla dzieci.

Natomiast w niedzielę 11 czerwca - w drugi dzień festynu - zapraszamy na Turniej Sołectw zorganizowany w ramach obchodów 20-lecia Programu Odnowy Wsi.

 

 

 

Warsztaty w Domu Kultury

 

Nasza miejscowość została wytypowana do przeprowadzenia warsztatów pn. "Rola i ochrona trzmieli w środowisku przyrodniczym" związanych z realizacją projektu "Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w Województwie Opolskim".

Bezpłatne warsztaty dla zainteresowanych mieszkańców przeprowadzi pracownik Uniwersytetu Opolskiego - Pan dr Grzegorz Hebda w dniu 24.05.2017 r. o godz. 18.00 w karłowickim Domu Kultury. Więcej szczegółów znajduje się na dołączonym skanie ulotki informującej o projekcie oraz na stronach internetowych instytucji realizujących projekt:

2017 05 25 warsztaty 0

2017 05 25 warsztaty 1

Mikołajkowe paczki dla dzieci z Domowego Hospicjum w Opolu

 

Zakończyła się akcja zbierania paczek dla dzieci będących pod opieką Domowego Hospicjum w Opolu współorganizowana przez naszą Szkołę. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów, rodziców, lokalnych przedsiębiorców i ks. proboszcza zebrano wiele rzeczy, które z pewnością przydadzą się podopiecznym hospicjum.

Relację z przekazania darów można było zobaczyć m.in. w Kurierze Opolskim w TVP Opole [LINK] oraz na łamach NTO [LINK].

Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, składamy - w imieniu obdarowanych - serdeczne podziękowania. Wyrazy wdzięczności zamieścili także Organizatorzy Mikołajek na swoim Facebookowym profilu [LINK].