Już po raz piąty Karłowice zapraszają wszystkich miłośników historii i aktywnego wypoczynku do odwiedzenia wyjątkowych zabytków naszej miejscowości. W tym roku zapraszamy na spacery historyczne i wystawy, których motywem przewodnim jest krajobraz.

Karłowicki krajobraz ukształtowany przez wielkie wydarzenia historyczne (jak reformacja i kontrreformacja, wojny) oraz wybitne osobowości - m.in. ks. dr. Jana Dzierżona - to cichy bohater towarzyszący naszej codzienności. Chcemy Państwu przybliżyć wydarzenia, które spowodowały, że nasza miejscowość stała się taka a nie inna. Chcemy pokazać historię miejsc, które się zmieniały w ciągu wieków i takich, w których zatrzymał się czas.

Zapraszamy w magiczną podróż po krajobrazach historii w Karłowicach!

W dniach 9.09. (sobota) i 17.09. (niedziela) zaprezentujemy na co dzień niedostępne skarby Karłowic ze zbiorów prywatnych.

  

Tylko 9 września - dzięki uprzejmości właścicieli - zapraszamy na zamek.

   Program:
9 września (sobota) w godz. od 15.00 do 18.00

  • 15:00 Otwarcie wystawy „Karłowickie krajobrazy wczoraj i dziś” - brama zamku
  • Wejście na dziedziniec zamkowy z przewodnikiem
  • Spacer tematyczny z przewodnikiem (po zebraniu grupy chętnych, także dla rowerzystów)

17 września (niedziela) w godz. od 14.00 do 18.00

  • 14:00 Otwarcie wystawy pamiątek i książek związanych z ks. dr Janem Dzierżonem, twórcą nowoczesnego pszczelarstwa - Gminna Biblioteka Publiczna Filia w Karłowicach (ul. Brzeska 2a)
  • Spacer historyczny Dwa kościoły i pszczoły - krajobrazy kulturowe ukształtowane przez reformację oraz ks. Dr Jana Dzierżona - start o pełnych godzinach przed Domem Kultury w Karłowicach (ul. Brzeska 2a); ostatnie wyjście o godz. 18.00 - trasa skrócona.

  

Na wszystkie wydarzenia - wstęp wolny - zapraszamy serdecznie!

Szczegóły: www.edd.nid.pl oraz www.karlowice.maszt.pl

Grupy zorganizowane i osoby pragnące zwiedzić Karłowice na rowerach prosimy o wcześniejszy kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zastrzegamy możliwość zmian w programie w przypadku złej pogody Organizator: Stowarzyszenie Miłośników Karłowic i Kuźnicy Katowskiej im. ks. dr Jana Dzierżona

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież