W porozumieniu z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Opolu organizujemy spotkanie otwarte informacyjne na zakończenie prac Zespołu Lokalnej Współpracy do opracowania Planów Zadań Ochronnych dla obszaru ,,Łąki w okolicach Karłowic nad Stobrawą''.

Zapraszamy serdecznie mieszkańców Karłowic, Kuźnicy Katowskiej, Kurzni i Starych Kolni, w tym szczególnie rolników i właścicieli działek objętych obszarem.

 

Spotkanie będzie dotyczyć Planów Zadań Ochronnych, czyli tego, jakie ograniczenia w użytkowaniu i szanse niesie ze sobą ochrona zagrożonych gatunków motyli i ich siedlisk (łąk). Zostaną przedstawione możliwości zgłaszania uwag w dalszym etapie prac nad planami. Nie będzie omawiana zasadność i celowość objęcia niektórych obszarów programem ochronnym ,,Natura 2000''.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w ostatnim posiedzeniu Zespołu Lokalnej Współpracy, gdzie ustalane będą Plany Zadań Ochronnych, w dniu 16 lipca 2015 o godz. 9:00 w Zajeździe pod Borem w Pokoju (ul. Namysłowska 28).

Jeżeli mają Państwo wątpliwości czy Wasza działka jest objęta ochroną w ramach programu Natura 2000, to prosimy o kontakt z Urzędem Gminy w Popielowie lub ze Stanisławem Szynkowskim (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 512 245 795).

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież