Już po raz trzeci z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Karłowic i Kuźnicy Katowskiej im. ks. J. Dzierżona wyruszyliśmy rowerami na Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. C.M. von Webera w Pokoju.

Tradycyjnie festiwal rozpoczął się w Boże Ciało (4. czerwca) od koncertu w kościele ewangelickim. W tym roku w programie znalazły się arie z oper i operetek, a także pieśni C.M. von Webera, patrona Festiwalu, w wykonaniu solistów wrocławskich i gliwickich scen muzycznych. W następnych dniach wystąpiły młodzieżowa orkiestra dęta z gminy Walce oraz chór akademicki Uniwersytetu Opolskiego.

W dniu Bożego Ciała 7-osobowa wycieczka rowerowa udała się na koncert bel-canto - znanych i lubianych arii w interpretacji artystów z Wrocławia i Gliwic. Na widowni nie zabrakło znamienitych gości z kraju i z zagranicy. Dopisali też słuchacze z Opolszczyzny, w tym z Karłowic.

W piątek nieco mniej liczna grupa udała się rowerami i wysłuchała występów młodzieży ze Szkoły Muzycznej w Namysłowie oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z gminy Walce. W tym roku zaprezentowano bogactwo muzyki rosyjskiej, m.in. Czajkowskiego i Szostakowicza, a także rzadziej prezentowane utwory C.M. von Webera.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież